HOME   PRODUKTY    OPISY PRODUKTÓW     CENNIK    PORADY  KARTY PRODUKTÓW     KONTAKT   
 


 

 

 

LAKIERY MIESZALNE

W 2002 roku firma CHEMOPLASTIK powiększyła swoją ofertę także o system doboru lakierów samochodowych o nazwie PROFIX - Profi Mix CP88. Już wtedy możliwe było wykonanie w tym systemie ok. 3000 kolorów samochodów osobowych, użytkowych oraz przemysłowych np. wg normy RAL.
Obecnie system mieszania obejmuje już prawie 9000 receptur !
Receptury podzielone zostały na ponad 70 grup wśród których za pomocą programu komputerowego każdy użytkownik znajdzie właściwą recepturę w ciągu kilkunastu sekund.
Profi Mix CP99 to nazwa handlowa systemu mieszania lakierów bazowych PROFIX opartego na 54 kolorach podstawowych które pozwalają osiągnąć kilkadziesiąt tysięcy kolorów wszystkich znanych marek samochodów.
Cena komponentów systemu Profi Mix jest niższa o ok. 50% od systemów importowanych!!!

Lakier ACR-PUR MS CP88 2:1

Lakier akrylowo - poliuretanowy 2K MS CP88 2:1 PROFI-MIX

Opis ogólny: 2K lakier MS CP88 2:1 jest dwukomponentowym lakierem na bazie żywic akrylowych i poliuretanowych najwyższej jakości o niskiej zawartości
składników lotnych. Zastosowanie: lakierowanie małych i dużych powierzchni pojazdów, maszyn i urządzeń w systemie MS 2:1. Wysoką jakość
powierzchni osiąga się już w dwóch warstwach. Lakier ten charakteryzuje wysoki połysk oraz wysoka odporność mechaniczna i fizyko-chemiczna.

Dane techniczne

Własności specjalne : Posiada wysoki połysk, wysoką wytrzymałość.
Szybko schnie. Posiada wysoką siłę krycia, bardzo wydajny.

Kolorystyka : Kolorystyka wg marek samochodów, RAL, oraz innych typowych oznaczeń
Receptury : 8300 - CD-ROM

Połysk : Wysoki ( ew. półmat/mat wg zamówienia )
Trwałość : Min. 24 miesiące w zamkniętym opakowaniu
Ciężar właściwy : 0,95 - 1,27 kg/dm3
Czas do zużycia : 6 do 8 godzin
Stosunek mieszania : 100 części objętościowych lakieru MS CP88 2:1
50 części objętościowych utwardzacza MS CP297 2:1
10-20 części objętościowych rozcieńczalnika 2K CP044
Czasy schnięcia w temp. 20oC, wilg. wzgl. 65% : Pyłosuchość : 60 min.
Nie klei się : 90 min.
Do montażu : 8 godz.
Na wskroś : 12 godz.
Czasy schnęcia w temp. 60oC, wilg. wzgl. 65% : Pyłosuchość : 10 min.
Nie klei się : 20 min.
Na wskroś : 45 min.
Zawartość suchej masy : 65 - 70%
Wydajność - warstwa sucha ok.50ľm : ok. 9 m2/kg
Sposób nakładania : Pistolet natryskowy
Otwarcie dyszy w metodzie pneumatycznej : 1,4 - 1,6 mm
Otwarcie dyszy w metodzie hydrodynamicznej : 0,011 - 0,013"
Opakowania : 1; 3,75; 20 litrów
Temperatura zapłonu : >23oC
Symbol : Xn
Klasa transportowa : ADR/RID - ---, IMO/IMDG - 3.3 UN-Nr 1263
Dostarczane przez naszą firmę produkty przechodzą wiele testów fabrycznych, dzięki czemu mogą sprostać najwyższym wymaganiom.
Należy jednak pamiętać o indywidualnych warunkach składowania, przygotowania i aplikacji, które mogą mieć wpływ na efekt lakierowania.

 

Lakier bazowy CP99 2:1

Lakier bazowy Multibase 1K CP99

Opis ogólny: 1K lakier bazowy CP99 jest jednokomponentowym lakierem znajdującym zastosowanie w dwuwarstwowej metodzie lakierowania nadwozi pojazdów.
Z uwagi na bogatą gamę kolorystyczną komponentów istnieje możliwość wykonywania powłok z tzw. efektem metalicznym, perłowym.

Dane techniczne

Własności specjalne : Szybko schnie. Posiada wysoką siłę krycia, jast bardzo wydajny.
Powierzchnia po wyschnięciu jest matowa, zapewnia dosonałą przyczepność
warstwie wierzchniej.

Nakładanie : Nakłada się 2 do 4 cienkich warstw.

Kolorystyka : Kolorystyka wg marek samochodów, RAL oraz innych typowych oznaczeń

Połysk : Mat

Trwałość : Min. 24 miesiące w zamkniętym opakowaniu

Ciężar właściwy : 0,90 - 1,00 kg/dm3

Stosunek mieszania : 100 części objętościowych lakieru CP99
50 części objętościowych rozcieńczalnika 1K CP048

Czasy schnięcia między warstwami CP99 : 15 min.

Wydajność - warstwa sucha ok.40ľm : ok. 7-8 m2/Ltr

Sposób nakładania : Pistolet natryskowy

Otwarcie dyszy w metodzie pneumatycznej : 1,3-1,4 mm

Lepkość robocza : ok. 22 s DIN Cup 4 mm

>Opakowania : 1; 3,75; 5; 20 litrów
Temperatura zapłonu : >23oC
Symbol : Xn
Klasa transportowa : ADR/RID - ---, IMO/IMDG - 3.3 UN-Nr 1263

Dostarczane przez naszą firmę produkty przechodzą wiele testów fabrycznych, dzięki czemu mogą sprostać najwyższym wymaganiom.

 

SZPACHLA UNIWERSALNA

Dwuskładnikowa szpachla wypełniająca koloru beżowego produkowana w oparciu o wysokiej jakości żywice poliestrowe i komponenty uszlachetniające. Produkowana jest według receptury i technologii najbardziej renomowanych firm tej branży. Właściwościami bardziej zbliżona do szpachli wypełniającej PROFI, lecz o konsystencji bardziej drobnoziarnistej.
Zastosowanie:
Do wypełniania zagłębień i nierówności w metalach, laminatach poliestrowych i w betonie. Tworzy powłoki o dobrej przyczepności do zagruntowanej i niezgruntowanej powierzchni. Posiada dużą elastyczność, co stwarza możliwość stosowania na elementy podatne na drgania mechaniczne, jest odporna na temperatury w zakresie -30 do +80°C. Dobrze współpracuje z większością farb i lakierów dostępnych na rynku.
Sposób użycia:
Szpachlówkę nakłada się na przeszlifowane, oczyszczone i odtłuszczone podłoże. Przed użyciem należy dodać do odmierzonej porcji szpachlówki 2-2,5% utwardzacza i dokładnie wymieszać. Czas przydatności do użycia wynosi około 5-6 minut w temperaturze 20°C. Po upływie około 20 minut powierzchnię można szlifować na sucho lub na mokro papierem ściernym najpierw grubo- a następnie drobnoziarnistym. Szpachlówki nie powinno się nakładać w temperaturze niższej niż 10°C.
Czas przechowywania:
Około 12 miesięcy od daty produkcji w pomieszczeniach o temperaturze 5-18°C. Wyrób należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Sposób pakowania:
0,25 kg
0,50 kg
0,75 kg
1,90 kg
UWAGA:
Należy wystrzegać się przedawkowania utwardzacza. Konsekwencją tego mogą być przebarwienia lakieru kryjącego.
Produktu wymieszanego z utwardzaczem nie wolno wlewać z powrotem do niewykorzystanej szpachlówki.

 

SZPACHLA NATRYSKOWA
Szpachla natryskowa jest wyrobem dwuskładnikowym koloru siwego przeznaczonym do nanoszenia pistoletem lakierniczym wyposażonym w dyszę o średnicy 1,8-2,5 mm i ciśnieniu roboczym 1,2-2 atm. (0,12-0,2 MPa). Nie zaleca się stosowania pistoletów wysokociśnieniowych (3-4 atm.) ze względu na duże straty materiałowe dochodzące do 40% oraz z przyczyn ekologicznych. Należy używać jej w pomieszczeniach o dobrej wentylacji. Posiada dobrą tixotropię, dzięki czemu nie "spływa" i można ją nanosić we względnie grubych warstwach nawet na powierzchnie pionowe. Przy jednokrotnym natryskiwaniu uzyskuje się warstwę o grubości około 60-100 ľm. Odznacza się dobrymi właściwościami wypełniającymi, krótkim czasem schnięcia i łatwością w obróbce. Po oszlifowaniu utwardzonej szpachlj uzyskuje się gładką powierzchnię. Jest odporna na działanie większości farb i lakierów dostępnych na rynku. Nie "odcina" powierzchni szpachlowanej od starej powłoki lakieru przy malowaniu całego elementu nawet emaliami typu "Metalic
Zastosowanie:
Do wypełniania rys powstałych po obróbce wcześniej nałożonych mas szpachlowych na elementach metalowych, drewnianych i laminatach poliestrowych. Często jest używana zamiast szpachli wykończeniowej (FEIN). Zaleca się malowanie krzyżowe, kilka warstw "na mokro", w zależności od potrzeb. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do zagruntowanej i niezgruntowanej powierzchni.
Sposób użycia:
Przed użyciem zawartość pudełka dokładnie wymieszać. Niezbędną ilość szpachli należy zmieszać z płynnym utwardzaczem w stosunku objętościowym 100:4. Czas przydatności do użycia po wymieszaniu z utwardzaczem wynosi 20-25 minut w temperaturze 20°C. Po upływie 3-4 godzin można przystąpić do szlifowania na sucho lub na mokro. Czas utwardzania może być skrócony w wyższej temperaturze, nie przekraczającej jednak 80°C.
Czas przechowywania:
Około 12 miesięcy od daty produkcji w pomieszczeniach o temperaturze 5-18°C. Wyrób należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Sposób pakowania:
1,20 kg (ok. 0,9 S)
5,70 kg (wiaderko)
UWAGA:
Szpachli natryskowej nie wolno rozcieńczać rozcieńczalnikiem NITRO.
Produktu wymieszanego z utwardzaczem nie wolno wlewać z powrotem do niewykorzystanej szpachlówki.

 

 

 

 

 

 


Copyright 2003-2009 B I G - D U O
za treść reklamy odpowiada zleceniodawca